Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 1997

1997

Výroční valná hromada se konala 18.1. ve společenské místnosti zbrojnice, za přítomnosti 32 členů a hosté p.Antonín Böhm starosta MěÚ, ing.Petr Podrábský místostar.MěÚ, Libor Frank starosta OSH, mjr.Čeněk Vágner HZS Litoměřice, Mir.Svoboda starosta SDH Předonín, por.Ladislav Necid velitel záv.pož.útvaru SEPAP, Karel Pabiška starosta SDH Snědovice. Zprávu o činnosti v roce 1996 přednesl starosta Dalibor Dziásek. předána byla tato hasičská vyznamenání : medaile „Za věrnost“ 10 let Tomáš Weber, Milan Beer; 20 let Jindř.Červinka, Jos.Widtmann, Jiří Hendrych; 40 let Ervin Ernst.
ČU OSH – Miloslav Rutterle, Ant.Vurm, Jos.Juriga.
Ve dnech 17. – 18.května se konalo okresní vyhodnocení hry PLAMEN v areálu Předonín za účasti 14 družstev MH do 15 let a dvě družstva dorostenek. Do krajského kola nastoupila družstva Bechlín a Předonín. Nejkrásnější vystoupení předvedlo družstvo PLAMÍNEK z Předonína (děti 3,5 – 6 let).
Členem sčítací komise působil V.Ernst.
Letošní okrsková soutěž se uskutečnila 24.května na hřišti v Předoníně kde jsou velmi dobré podmínky pro soutěže včetně zázemí. Účastníci : SDH Štětí – muži s výdledným časem 37,2 s., SDH Předonín s časem 39,0 sek., SDH Bechlín 46,0 sek., SDH Snědovice s časem 48,0 sek., ženy SDH Bechlín s časem 32,0 sek. Z okrsku Roudnice n.L. SDH Hrobce – muži s časem 38,0 s. Soutěžní disciplínou byl opět jen pož.útok s dvěma pokusy. Velitel družstva byl Vlast.Sudek a hlav.rozhodčí Stanislav Kukla. Členové SDH Předonín ve spolupráci s fotbalovým oddílem doplnili areál o další provozní zařízení a rozšířili hřiště. Tím přispěli k vylepšení celého areálu. Zaslouží si velkou pochvalu.
Dne 31.5. proběhla soutěž mládeže „O putovní pohár SDH Bechlín“ na hřišti v Bechlíně. Z pož.stanice Štětí byla zapůjčena cisterna. Velitelem soutěže byl Vlast.Sudek a L.Novák a V.Ernst jako časoměřiči.
6.června se provedla plánovaná valná hromada za malé účasti členů – 22. Hlavními body jednání byly soutěž „O putovní pohár města Štětí“ a putovní vodácký tábor VLTAVA.
Dne 12.května zemřel náhle Miroslav Kapras, pokrývač (47 let), který původně bydlel ve Stračí a následně v Praze. Přesto bylo jeho přání zůstat nadále členem našeho sboru. Pohřeb byl 16.5. v Praze za hojné účasti občanů ze Stračí a členů sboru. Byl zakoupen věnec a květiny.
Tradiční soutěž a to 13.ročník „O putovní pohár města Štětí“ se konala 14.6.1997 a současně 5.ročník „Velké ceny SH ČMS“ na místním sportovním stadionu. Velitelem soutěže byl Vlast.Sudek, hlav.rozhodčí Jaromír Kačírek z okr.Louny, rozhodčí u základny Jaroslav Pém z okr.Louny, startér Ladislav Kaiser z Těchobuzic. Časoměřiči Karel Špaček jako hlavní a Mir.Svoboda Předonín a Fr.Černý H.Beřkovice, u terčů Fr.Houžka z Vrbice. Hlasatel Dalibor Dziásek. Hosté : starosta města p.Ant.Böhm, místostar. ing.Petr Podrábský, mjr.Čeněk Vágner z HZS Litoměřice, Libor Frank starosta OSH a zasloužilý hasič Lud.Novák. Soutěž se konala pod záštitou pana Ant.Böhma starosty města.
Po přijetí a uvítání velitelů družstev panem starostou v obřadní síni MěÚ následoval přípitek pohárem sektu. Následně šli účastníci za doprovodu městské dechové hudby HARMONIE a mažoretek na stadion TJ Štětí. Vlastní soutěž byla zahájena v 9 hod. Jako závěr soutěže byla ukázka kolektivu PLAMÍNEK z Předonína, který po provedení pož.útoku sklidil potlesk všech přítomných.
Poprvé byla mladými členy červeného kříže ze Štětí, předvedena ukázka ošetření zraněné osoby včetně výkladu slovem za značného zájmu diváků. Letošní soutěž byla provedena bez elektr.časomíry, která se nedostavila z SDH Štrbice. Čas byl měřen třemi digitálními stopkami. Tímto řešením souhlasili všichni velitelé soutěžních družstev.

3.

Okresní kolo požárního sportu se konalo v Ploskovicích, kterého se zúčastnilo i naše družstvo mužů ve složení : K.Kuliš, Luboš Kolář, Jaroslav Dziásek, Ant.Vurm, Lad.Michalčík, Gr.Kotwieja, Josef Páral. V celkovém hodnocení se naši umístili na 5.místě a v soutěži jednotlivců na 6.místě.
Družstvo mužů se opět zúčastnilo 3.ročníku soutěže „O putovní pohár města Budyně n.O.“, která se konala dne 16.srpna, kde obsadilo 3.místo.
30.srpna se družstvo zúčastnilo soutěže „O putovní pohár města Stráž p.R.“
Jako nová soutěž se konala 29.9. v Předoníně (nultý ročník) soutěž „O putovní pohár SDH Předonín“. Soutěžilo 11 družstev mužů, 1 druž.žen a 3 družtva mládeže. Průběh byl velmi zdařilý a konal se při krásném snunečném počasí. K dobré pohodě přispělo i kuchařské umění Jaroslava Macka z Bechlína.
Putovní vodácký tábor VLTAVA se uskutečnil od 13. do 23.7.1997. Jako vedoucí byl ustaven Stanislav Kukla.
MěÚ nás požádal o postavení vatry 30.4. a organizování dozoru při pálení včetně úklidu místa.
Deset členů zásah.jednotky obdrželo od MěÚ, za svou celoroční aktivní činnost finanční odměnu.