Rok 1979

1979

Náš ples se konal 2.února 79 v ZK ROH SEPAP a k tanci nám hrála známá kapela PŘÍVORANKA ze Dřís, okr.Mělník, vedená Milošem Valentou. Ve Štětí byla zahájena 3.rekonstrukce pož.zbrojnice v akci „Z“.

Na základě pozvánky jsme se 2.6. zúčastnili oslav k 70.výročí založení požárního sboru v Předoníně – účast L.Novák a V.Ernst.

Dne 16.6. se konala okrsková soutěž ve Štětí za účasti 3 družstev. Naše družstvo se umístilo na 1.místě.

30.6. bylo zkušební okresní kolo na stadionu v Polepech. I zde získalo naše družstvo 1.místo.

Ve dnech 1.– 8.8.79 se konal letní tábor mlad.požárníků v oblasti Kokořína. Účastníci byli : Iveta Krausová, K.Kraus, Petr Vrána, Pavel Peška, Vlaďka Hlubůčková, Vladimír Hlubůček, Jiří Soukup, Václav Rous. Vedoucí byli Lad.Necid a Jindřich Stibor.

1.9. jsme se zúčastnili soutěže „O stříbrnou proudnici“ v Lovosicích. Bohužel naše družstvo bylo pro nesprávné vybavení výstroje, diskvalifikováno.

6 členů naší ZO se zúčastnilo námětového cvičení, které organizoval ZPÚ Benzina dne 19.září.

V průběhu roku byly provedeny preventivní prohlídky v objektech :

165 obytných (rodin.) domů, 11 malých provozoven a 17 prohlídek v kulturních zařízeních. Zapojeno bylo 17 členů, 2 poslanci MěNV a 7 členů pož.stanice.

Během roku bylo ve spolupráci s požární stanicí 35 výjezdů k požárům a nehodám. 3 výjezdy byly za účelem čerpání vody ze sklepů po průtrži mračen 18.8.

Dne 18.9.79 zemřel zakládající člen českého sboru pan Rudolf Lhoták. Pohřbu se zúčastnila delegace sboru. Čest jeho památce.

Dne 9.10.79 zemřel František Kubánek, člen ze Stračí. Od rodinných příslušníků obdržela ZO děkovný dopis za účast na pohřbu a květinové dary.

Výroční členská schůze se konala 24.11. od 1400 hod. v kavárně hotelu PRAHA, za účasti 39 členů a 9 MP. Jako hosté byli přítomni Jaroslav Benýr předs.MěNV, zástupce SEPAP p.Jiří Sluka, za OV ČSP Jaroslav Kopal, 2 zástupci z Předonína a 1 z Radouně. Schůzi vedl Stan.Kukla, předs.ZO. Zástupce OV ČSPO předal svazová vyznamenání těmto členům : Odznak „Za příkladnou práci“ Fr.Černý, Václ.Čermák, Boh.Klement, Ant.Frencl, Vratislav Štěpánek, Jiří Mysliveček, Milan Soukup, Vlast.Sudek, Stan.Kukla.

Mediale „Za věrnost“ - 20 let Vlast.Sudek

Jaroslav Mokrý

Jiří Mysliveček

- 30 let Boh.Klement

29.12. se konal na závěr výcvikového roku společenský večírek.

Lud.Novák provedl školení CO pro veřejnost v ZK ROH. Přítomno bylo 41 členů.

ZO obdržela děkovný dopis od TJ SEPAP oddíl jachting, za iniciativu členů ZO. Konala se brigáda ve sklárnách Libochovice, která nám vynesla vydatné věcné příspěvky do tomboly plesu.

V tomto roce bylo odpracováno při :

údržbě techniky a výzbroje                671 hod.

přístavbě zbrojnice ve Štětí                225 hod.

vodní nádrž ve Stračí                         66 hod.

demontáž kotle v mateřské školce     144 hod.

zajištění 1.máje                                  157 hod.

dětský den ve Stračí                          63 hod.

preventivní prohlídky                        160 hod.