Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hasičská rodina pomáhala Ježíškovi

Nemoc je nespravedlivou a také velmi zásadní věcí v našem životě. Přichází nečekaně a někdy i hodně bere. Bohužel někdy si bere i tu cenu nejvyšší! I přes nepřekonatelnou sílu, teprve 34letá Dáša, kolegyně z malebné moravské vesničky svůj boj s nemocí prohrála.

article preview

V roce 2020 jsme vybrali velmi smutný příběh, který jsme jako mnozí zaznamenali na sociálních sítích. V malebné, vinařské vísce na samém okraji jižní Moravy prohrála svůj usilovný boj s těžkou nemocní kolegyně hasička Dáša. Nechala na tomto světě po sobě manžela Tomáše, a krásné dvě princezny Lucinku (7) a Sofinku (1). krivakova-300x225.jpg

Když jsme poprvé četli tento příběh, věděli jsme, že je opět na čase pomoci. Na transparentní účet zřízen na podporu rodiny Dáši mnozí z nás zaslali drobný příspěvek. To udělalo také mnoho stovek lidí z celé republiky a dohromady SDH Prušánky nashromáždilo celkem 1 900 000 CZK, které poslouží k doplacení hypotéky domečku kde Tomáš se dvěma princeznami bydlí. V našem projektu jsme, ale chtěli přispět i jinak než jen poslat peníze... 

Zkontaktovali jsme starostu obce Prušánky, který nám ochotně předal kontakt na starostu místního Sboru dobrovolných hasičů v Prušánkách. Domluvili jsme si schůzku a čekali až vládní nařízení, které zakazovali volný pohyb osob na celém území ČR pominou. 

Jenže...

Jednoho dne jsme přišli do naší zbrojnice a nestačili jsme se divit. Pod naším štětským stromečkem nechal předčasně Ježíšek  krásnou panenku, plyšáka, kostky, župánky... Pro koho tyto dárky asi jsou? ptali jsme se i když jsme věděli, že Ježíšek je u nás nechal právě pro Sofinku a Lucinku z Prušánek. Zavolali jsme tedy vedení našeho krásného města kde jsme přibrali pár krásných dárečků pro tatínka Tomáše a společně s dárečky jsme vyrazili na více jak 400 km dlouhou cestu na jižní Moravu. sestricka-baby-born_l.jpg

 

Dárečky jsme předali přímo tatínkovi a ještě jsme se skamarádili se spoustou místních hasičů, kteří jsou v tomto příběhu největšími hrdiny. Ti totiž uspořádali pro rodinu Dáši sbírku a podávali a stále podávají pomocnou ruku Tomášovi i princeznám. 

Tomáš, Sofinka i Lucinka přišli o maminku a manželku kterou jim nikdo nikdy nevrátí, ale stále mají ještě jednu velkou rodinu, tu hasičskou, a to nejen v Prušánkách.  

 
 

Facebook

hodiny